AKTUALITY
Svoz pytlů s tříděným odpadem bude proveden v úterý 23. června 2026.
Svážet se bude vytříděný plast ve žlutých pytlích, tetrapak v oranžových pytlích a kovový odpad v šedých pytlích, které se standardně odevzdávají v sobotu dopoledne ve sběrném místě na Volavci a jsou označovány čárovými kódy pro uplatnění slevy na poplatku za odvoz odpadu. Uvedený odpad v řádně zavázaných pytlích odložte nejlépe ráno v den svozu na místo odvozu popelnic u vašich nemovitostí. Pytle je možné označit čárovými kódy, ale vzhledem k transportu, povětrnostním podmínkám a dalším okolnostem není možné zaručit načtení slevy.
Ve svozovém voze je možné si vyzvednout prázdné pytle na tříděný odpad.
Do pytlů určených na kovový odpad prosím nevhazujte obaly od krmiva pro zvířata (např. kovové misky a pytlíčky). Tyto obaly bývají silně znečištěné zbytky jídla a kvůli tomu není možné je dále recyklovat. Patří tedy do směsného odpadu.
Děkujeme, že nám pomáháte udržet systém třídění co nejefektivnější. Vážíme si Vaší spolupráce.
Termíny svozu bioodpadu
V červnu bude prováděn vývoz biopopelnic každé úterý,
tzn. 2.; 9.; 16.; 23. a 30. 6. 2026.
Svoz bude proveden ráno, proto přistavte hnědé nádoby na dostupné místo u své nemovitosti v dostatečném časovém předstihu, nejlépe v pondělí večer.
Nastálo (od března do listopadu) je umístěn volně přístupný kontejner na bioodpad (malý oranžový, popř. vyšší červený) u budovy obecního úřadu na Pustině. Zde je možné odkládat pouze biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu, avšak není určen k odvozu většího množství větví. Pokud zde větve odkládáte, mohou mít průměr max. 1 cm a je nutné je zkrátit na délku max. 1m.
Děkujeme, že třídíte odpad.
Jan König, starosta
SDH Lestkov hlásí: Siréna houká, pivo teče!
Milí spoluobčané,
říká se, že nejlepší zprávy se šíří u piva. A protože přes týden u nás není kde tuhle teorii ověřovat, rozhodli jsme se pokračovat v započaté tradici.
SDH Lestkov vás zve na sousedské posezení v buňkách pod rybníkem. Žádné velké oficiality nečekejte — spíš obyčejné setkání, kde se potkají lidé, co se znají… nebo se teprve poznají 🙂
Scházet se budeme každou první středu v měsíci — ideálně si to zapamatujte podle poledního houkání sirény. Když houká, večer se jde na jedno!
Poprvé už 6. května 2026 od 18:00.
Co vás čeká?
- točené pivo 🍺
- případně víno nebo něco nealko na žízeň
- a hlavně dobrá společnost (tu si ale musíte přinést sami)
A malá organizační poznámka:
něco k zakousnutí tentokrát necháváme na vás. Berte to jako ideální příležitost vytáhnout domácí dobroty — nebo prostě jen přijít s tím, na co máte zrovna chuť 🙂
Cílem není nic velkého — jen dát lidem důvod vylézt z domu, prohodit pár slov a zjistit, že soused od vedle je vlastně docela fajn člověk.
Tak dorazte. Když nic jiného, aspoň zkontrolujete, jestli je to pivo opravdu tak dobré, jak se říká 😉
Těšíme se na vás!
SDH Lestkov
Svoz pytlů s tříděným odpadem bude proveden v úterý 19. května 2026.
Svážet se bude vytříděný plast ve žlutých pytlích, tetrapak v oranžových pytlích a kovový odpad v šedých pytlích, které se standardně odevzdávají v sobotu dopoledne ve sběrném místě na Volavci a jsou označovány čárovými kódy pro uplatnění slevy na poplatku za odvoz odpadu. Uvedený odpad v řádně zavázaných pytlích odložte nejlépe ráno v den svozu na místo odvozu popelnic u vašich nemovitostí. Pytle je možné označit čárovými kódy, ale vzhledem k transportu, povětrnostním podmínkám a dalším okolnostem není možné zaručit načtení slevy.
Ve svozovém voze je možné si vyzvednout prázdné pytle na tříděný odpad.
Termíny svozu bioodpadu
V květnu bude prováděn vývoz biopopelnic každé úterý, tzn. 5.; 12.; 19. a 26. 5. 2026.
Svoz bude proveden ráno, proto přistavte hnědé nádoby na dostupné místo u své nemovitosti v dostatečném časovém předstihu, nejlépe v pondělí večer.
Nastálo (od března do listopadu) je umístěn volně přístupný kontejner na bioodpad (malý oranžový, popř. vyšší červený) u budovy obecního úřadu na Pustině. Zde je možné odkládat pouze biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu, avšak není určen k odvozu většího množství větví. Pokud zde větve odkládáte, mohou mít průměr max. 1 cm a je nutné je zkrátit na délku max. 1m.
Děkujeme, že třídíte odpad.
Svoz pytlů s tříděným odpadem
bude proveden v úterý 21. dubna 2026.
Svážet se bude vytříděný plast ve žlutých pytlích, tetrapak v oranžových pytlích a kovový odpad v šedých pytlích, které se standardně odevzdávají v sobotu dopoledne ve sběrném místě na Volavci a jsou označovány čárovými kódy pro uplatnění slevy na poplatku za odvoz odpadu. Uvedený odpad v řádně zavázaných pytlích odložte nejlépe ráno v den svozu na místo odvozu popelnic u vašich nemovitostí. Pytle je možné označit čárovými kódy, ale vzhledem k transportu, povětrnostním podmínkám a dalším okolnostem není možné zaručit načtení slevy.
Ve svozovém voze je možné si vyzvednout prázdné pytle na tříděný odpad.
Termíny svozu bioodpadu
V dubnu bude proveden vývoz biopopelnic každé úterý tzn.: 7.; 14.; 21. a 28. 4. 2026.
Svoz bude prováděn ráno, proto přistavte hnědé nádoby na dostupné místo u své nemovitosti v dostatečném časovém předstihu, nejlépe v pondělí večer.
Nastálo (od března do listopadu) je umístěn volně přístupný kontejner na bioodpad (malý oranžový, popř. červený) u budovy obecního úřadu na Pustině. Zde je možné odkládat pouze biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu.
Děkujeme, že třídíte odpad.

